Игротеките бараат поддршка и протоколи за почеток со работа


4 копии

Ништо од свадбите и другите прослави. Комисијата за заразни болести смета дека е премногу рано за нивно организирање. На вчерашниот состанок иако угостителите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 8. јули 2020 (Inpress) – Советот на Месната заедница Галичник, заради заштита на јавното здравје, донесе одлука да го одложи одржувањето на годинешната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инвестицијата во јавното здравство ја почнавме пред две и пол години, со инвестирање пред се во луѓето и дадовме над 5.000 согласности за вработување, близу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради пандемијата на коронавирус Месната заедница Галичник објави дека Галичката свадба да ќе се одржи на „Пресвета Богородица“, односно на 28 август со надеж ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Месната заедница Галичник објави дека поради предизвикот со коронавирус, и во интерес на заштита на јавното здравје како врвен приоритет, Советот на МЗ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Утре е закажана конститутивната седница на новиот состав на Парламент. Најнапред ќе се бира претседател на Верификационата комисија, па потоа ќе се ...
сите 321 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 47 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 326 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Игротеките бараат поддршка и протоколи за почеток со работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: