Филипче: Се намалува бројот на приеми на пациенти, се прават проекции и за нови болнички капацитети


Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во нашите болници има доволно лекови за пациентите болни од КОВИД-19. На заболените им се дава терапија која се применува и во другите држави, и лекувањето е ...
| | веќе видена | слични

Доктор Жан Митрев објасни како се справуваат со корона вирусот и како во неговата клиника успеваат да избегнат да ги стават пациентите на респиратор: ...
| | веќе видена | слични

,,Сите примени пациенти беа со изразена ковид инфекција. Нивните симптоми беа повеќе дневни, воглавно лекувани во домашни услови и во болнички услови. Кога тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Клиниката за инфективни болести на Клиничкиот центар на Србија има 92 пациенти со умерена и тешка клиничка слика, додека во болницата во Земун има 380 ...
| | веќе видена | слични

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
| | веќе видена | слични

- Благодарение на нашата долгорочна работа со тешко инфективни пациенти и пациенти во сепса, ние го модифициравме и применивме истиот пристап и кај овие ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот министер за здравство, Златибор Лончар денеска изјави дека во рок од 24 часа на болничко лекување биле примени 227 пациенти со пневмонија. Тој за ТВ ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ГОБ 8 Септември доктор Кристијан Костов, вели дека утринава од ковид центарот се испишани 15 пациенти чија клиничка слика била значително ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска обвини дека имало обид за „купување“ пратеници од коалицијата која ја предводи неговата партија. . ...
сите 372 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 29 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Се намалува бројот на приеми на пациенти, се прават проекции и за нови болнички капацитети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: