Нивото на CRP во крвта ја предвидува сериозноста на COVID-19


Повеќе од половина од заразените го „закачија“ вирусот корона од лице кое не покажа симптоми на болеста, откриена е нова студија, пренесува „Дејли меил“. ...
| | веќе видена | слични

Голема шпанска студија за коронавирус покажува дека само пет проценти од нејзиното население има развиено антитела, што ги зајакнува доказите дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова укажува на важноста на проблемот на луѓето кои не се свесни дека го носат вирусот и го шират наоколу, пишува Би-Би-Си. Анализата на статистиката покажа ...
| | веќе видена | слични

Кризата со менталното здравје е на хоризонтот бидејќи милиони луѓе ширум светот се опкружени со умирање и соочување со изолација, сиромаштија и нервоза поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија исто како и светот е далеку од создавање колективен имунитет на коронавирусот. Ако според истражувањата на развиените држави процентот на антитела ...
| | веќе видена | слични

Британски научници започнаа да тестираат третман за кој се надеваат дека може да помогне во контролата на најтешките последици од инфекција со ковид 19 кај ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од последната фаза од националното истражување за антитела покажуваат дека околу 5,2 проценти од шпанското население било изложено на новиот вирус ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 1005 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 356 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 66 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нивото на CRP во крвта ја предвидува сериозноста на COVID-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: