Филипче: Со Јане ќе одиме во кино

Во нашите болници има доволно лекови за пациентите болни од КОВИД-19. На заболените им се дава терапија која се применува и во другите држави, и лекувањето е ...
| | веќе видена | слични

Доктор Жан Митрев објасни како се справуваат со корона вирусот и како во неговата клиника успеваат да избегнат да ги стават пациентите на респиратор: ...
| | веќе видена | слични

,,Сите примени пациенти беа со изразена ковид инфекција. Нивните симптоми беа повеќе дневни, воглавно лекувани во домашни услови и во болнички услови. Кога тие ...
| | веќе видена | слични

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
| | веќе видена | слични

- Благодарение на нашата долгорочна работа со тешко инфективни пациенти и пациенти во сепса, ние го модифициравме и применивме истиот пристап и кај овие ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ГОБ 8 Септември доктор Кристијан Костов, вели дека утринава од ковид центарот се испишани 15 пациенти чија клиничка слика била значително ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на српскиот Кризен штаб апелираше луѓето да се јават доколку забележат одредени симптоми и влошување, затоа што во оваа фаза вирусот се лекува подолго ...
| | веќе видена | слични

Пациенти позитивни на Ковид-19 со лесна клиничка слика се почесто одат на Инфективна за консултација со лекар. Иако немаат потреба од болнички третман, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 599 | | | веќе видена

Ќе се дефинираат ли моделите за стартот на новата учебна година? И денеска остануваат многу прашања отворени за кои ќе разговараат претставниците на ...
сите 282 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 116 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Со Јане ќе одиме во кино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: