Економијата на Саудиска Арабија е драстично погодена од падот на цената на нафтата

Саудиската економија се намали за еден процент во првиот квартал поради наглиот пад на цената на нафтата и кризата со коронавирусот чиј врв беше на преминот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Директорот на Светската здравствена организација за вонредни ситуации, доктор Мајкл Рајан изјави дека коронавирусот сè уште е во пораст низ целиот свет.Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во американската сојузна држава Тексас, во последните 24 часа се пријавени 10.028 нови случаи на коронавирус, што е најголемото дневно зголемување на бројот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
6 копии

Новозаболените од коронавирус во САД сега се во просек за 15 години помлади од пациентите во раните фази на пандемија, потврди главниот американски епидемиолог ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новозаразените со коронавирус во САД сега се помладите, кои во просек имаат 15 години помалку отколку пациентите во раната фаза на пандемијата. Според главниот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот стручњак за инфективни заболувања, Ентони Фаучи изјави дека сегашната состојба со ковид-19 во Соединетите држави е „сериозна“ и дека мора да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 432 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економијата на Саудиска Арабија е драстично погодена од падот на цената на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: