25.000 граѓани кои поднеле приговор, ќе добијат ваучери за летување

2 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска на својот Фејсбук профил објави фотографија како појадува во својот кабинет. „Ретко појадувам, ама кога појадувам ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Дел од граѓаните се жалат дека се уште немаат добиено одговори од Владата за домашната платежна картичка. „Уште веднаш кога не добив известување дека ќе ја ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Со цел стимулирање на купување домашни производи, а со тоа и поддршка на македонското стопанство во услови на COVID-19 кризата, домашната платежна картичка е ...
| | веќе видена | слични

Домашната платежна картичка поставува нови стандарди за работа и дебирократизација на институциите. Целиот процес одеше без поднесувања на барања, без вадење ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии (МФ) денеска објави прирачник насловен „Купувам домашно“ кој содржи 16 често поставувани прашања, а кој има за цел да објасни што ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии изработи прирачник „Купувам домашно“ со 16 често поставувани прашања околу користењето на домашната платежн картичка. „За целите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија појаснува дека гласачките ливчиња добиени од гласањето на граѓаните кои се позитивни на КОВИД-19 или се во самоизолација, а кои ...
сите 649 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје денес го објави неделниот извештај за периодот од 6 до 12 јули 2020 година, кој што покажува значително зголемување на бројот на ...
сите 544 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 382 | | | веќе видена

Јавното обвинителство информира дека привремената комисија за следење евентуални нерегуларности во континуитет ги следи случувањата поврзани со изборниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 189 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 101 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 244 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

25.000 граѓани кои поднеле приговор, ќе добијат ваучери за летување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: