Мицкоски: Не може човек којшто е обременет со обвиненија да биде реформатор


Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Христијан Мицкоски и Зоран Заев во предизборен дуел дебатираат на Телевизија 24, а нивен домаќин е новинарот Младен Чадиковски. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средби со граѓаните од Куманово најави дека дополнително ќе се зголеми опфатот на граѓани кои добиваат домашна ...
| | веќе видена | слични

-12.000 стечајни работници денес добиваат месечен надомест од 8.000 денари. Тие ќе добијат и картичка од 9.000 денари како помош во здравствено-економската ...
| | веќе видена | слични

Ова го истакна Јагода Шахпаска носителка на ИЕ 3 на граѓанската трибина на СДСМ и коалицијата МОЖЕМЕ во Делчево. Шахпаска пред граѓаните во Делчево зборуваше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

,,Тука нема да застанеме затоа што тоа дава резултат. Се броиме против сивата економија и му помагаме на нашиот народ. Сите овие проекти беа опструирани од ...
| | веќе видена | слични

Градиме европска држава во која секој граѓанин ќе може да живее од сопствениот труд, а грижата за луѓето e на прво место.  Во следниот мандат обезбедуваме уште ...
| | веќе видена | слични

Со новата развојна економија ќе има и повисоки плати и пензии и уште поголема социјална поддршка за граѓаните, изјави носителот на листата на кандидати за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со новата развојна економија ќе има и повисоки плати и пензии и уште поголема социјална поддршка за граѓаните, рече Оливер Спасовски , носител на СДСМ во ИЕ 2 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 383 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Не може човек којшто е обременет со обвиненија да биде реформатор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: