Поради зголемен обем на транзит на мигранти, од утре кризна состојба на дел од територијата на Македонија

Владата на денешната седница донесе одлука за постоење кризна состојба на дел од територијата на Република Македонија заради зголемен обем на влез и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Фудбалската федерација на Македонија преку официјално соопштение најави дека бараж дуелите за влез во ВМФЛ-Запад се откажани поради нови случаи на заразени ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската Федерација на Македонија во текот на минатата недела соопшти дека ќе се врати фудаблот во нашата земја, но откако беа направени тестови на играчите ...
| | веќе видена | слични

Утрешниот бараж меч за пополнување на Втората лига – запад меѓу третолигашите Беса и Фортуна нема да се игра, и тоа поради фактот дека и двете екипи се ...
| | веќе видена | слични

Oд ФФМ денес потврдија дека се откажува баражот за влез во втората лига кој требаше да се одигра утре. ФФМ оваа одлука ја потврди на својот официјален сајт ...
| | веќе видена | слични

На 7 и 10 јули, во Тетово и Штип ќе се одиграат баражите за пополнување на двете втори лиги. И тие ќе бидат своевиден увод во она вистинското што ќе следи од 9 ...
| | веќе видена | слични

Иако Македонската куќа на фудбалот ги стопираше сите фудбалски случувања на одреден период и ја прогласи првата лига за завршена, сепак со старт од наредната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 383 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради зголемен обем на транзит на мигранти, од утре кризна состојба на дел од територијата на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: