Граѓаните ја исвиркаа а лекарите и завртеа грб на Брнабиќ во Нови Пазар

Лекарите и медицинскиот персонал од Нови Пазар ја пречекаа Брнабиќ завртени со грб, а потоа за време на нејзиното обраќање довикуваа во знак на незадоволство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во болницата Касиндо-Лукавица во Источно Сараево вчера почина З.Ц. член на вооружените сили на Босна и Херцеговинакако последица на Ковид-19, соопшти тамошното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дури 289 нови случаи на инфекција со коронавирус во Босна и Херцеговина беа потврдени во саботата од страна на јавните здравствени институции на Федерацијата ...
| | веќе видена | слични

Наспроти полската воена болница во Скопје, која се поставуваше една седмица, таа во Нови Пазар наменета за заболените од Ковид-19 ја монтираа за еден ден. ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на Општата болница во Нови Пазар, Мирсад Шерлек, изјави денеска дека ќе биде разгледана документацијата на близу 70 лекари и медицински сестри ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 383 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните ја исвиркаа а лекарите и завртеа грб на Брнабиќ во Нови Пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: