Стоилковски го праша Димитров: Кажете што правевте со Дака?


Доктор Андон Чибишев потсети кога на неговата прес-конференција за сомнителниот имот на, тогаш пратеникот Петре Шилегов, тој му упадна и го нападна пред ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ 1 Никола Димитров, денеска на својот Фејсбук профил реагираше за вчерашниот упад на портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Безобразниот упад на портпаролот на Здружението на мојата вчерашна прес-конференција веднаш го разбрав како обид за дефокус од клучните теми – правда и ...
| | веќе видена | слични

С Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров изјави дека денес е голем ден за правната држава и за жедта за правда на ...
| | веќе видена | слични

На денешниот прес на МНР Никола Димитров , на крајно недемократски начин за овој тип на настани, портпаролот на опозициската партија се обиде да го оневозможи ...
| | веќе видена | слични

Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ денеска му „упадна“ на прес-конференција на министерот за надворешни работи и носител на изборната единица 1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Мртва трка“, славје кај најголемите партии, но и воздржаност, како и неколку хакерски напади ја одбележаа вечерта додека се следеа изборните резултати од ...
сите 1070 | | | веќе видена

Коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ е во блага предност на предвремените парламентарни избори во земјава. Според податоците на Државната изборна комисијата ...
сите 359 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 383 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-12, Дебар-1, Штип-21, Прилеп-2, ...
сите 211 | | | веќе видена

На патот Чашка – Велес, после железничкиот премин во населба Превалец, вчера во 15.45 часот било пријавено дека патничко возило „рено клио“, со велешки ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски го праша Димитров: Кажете што правевте со Дака?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: