СЈО и формално згасна


СЈО и официјално не постои како институција. Сите 171 предмет кои ги отвори и работеше Катица Јанева и нејзиниот тим сега се под надлежност на државниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Довербата во судските институции граѓаните ја добиваат и ја губат во зависност од тоа како се извршува работата во тие институции. Она што е клучно е фактот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во денешното соопштение наведува дека при составување на ранг листата на слушатели за прием во почетна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

14 кандидати преку отворено писмо до медиумите се жалат дека биле тргнати од конечната ранг листа Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ иако ...
| | веќе видена | слични

Има ли нерегуларности во изборот на 60 слушатели во седмата генерација на Академијата за судии и јавни обвинтели “Павел Шатев” ? 14 кандидати преку отворено ...
| | веќе видена | слични

Посочуваат дека селекцијата била транспарентна и сеопфатна и траела цела години за да се изберат најдобрите кандидати. – Доколку Академијата не ги испочитуваше ...
| | веќе видена | слични

16 кандидати Македонци за прием на слушатели на Академијата за судии и јавни обвинители, обвинуваат дека се дискриминирани на национална основа откако не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Големи чекори се направија во законодавството, тоа го зборува и ЕК тоа го зборува и Венецијанската Комисија, тоа го зборува и извештајот на ЕК меѓудругото, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 314 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 123 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на последниот ден од предизборната кампања беше гостин во вестите на Сител телевизија од каде што ги повика ...
сите 152 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 231 | | | веќе видена

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со цел да се ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЈО и формално згасна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: