Светот пред нова опасност, кинеските научници откриле нов вирус сличен на свинскиот грип

Кинеските научници откриле нов вирус сличен на свинскиот грип кој има потенцијал за пандемија. Вирусот кој е пронајден кај работници во кланиците во Кина, може ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Новозаболените од коронавирус во САД сега се во просек за 15 години помлади од пациентите во раните фази на пандемија, потврди главниот американски епидемиолог ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
2 копии

Новозаразените со коронавирус во САД сега се помладите, кои во просек имаат 15 години помалку отколку пациентите во раната фаза на пандемијата. Според главниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот стручњак за инфективни заболувања, Ентони Фаучи изјави дека сегашната состојба со ковид-19 во Соединетите држави е „сериозна“ и дека мора да се ...
| | веќе видена | слични

Мелбурн, вториот по големина град во Австралија, повторно ќе биде ставен под целосен карантин поради зголемување на случаите со коронавирус, изјави премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 104 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 245 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светот пред нова опасност, кинеските научници откриле нов вирус сличен на свинскиот грип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: