Прекршочни за радиодифузерите кои ќе продолжат да емитуваат ППР со деца

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со мониторингот на изборното медиумско претставување од кампањата за Предвремените парламентарни избори ...
| | веќе видена | слични

Регионална ТелевизијА ТВМ – Охрид во интерес на подобро информирање на јавноста за програмите на партиите учесници на предвремените парламентарни избори 2020 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Асоцијацијата за здравствена едукација и истражување – ХЕРА апелира до сите кандидати и кандидатки од политичките партии, како и до сите чинители кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во екот на предвремените парламeнтарни избори, од Асоцијацијата за здравствена едукација и истражување, ХЕРА, апелираат до сите кандидати и кандидатки од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првата детска амбасада во светот Меѓаши упати апел до политичките партии, Основното јавно обвинителство, Државната изборна комисија и медиумите дека децата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 433 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 431 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 98 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена

Царинската управа вчера заплени 13,3 килограми злато со проценета вредност од над 600.000 евра на Граничниот премин „Табановце“. Како што информира Царинската ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекршочни за радиодифузерите кои ќе продолжат да емитуваат ППР со деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: