Првата изјава на Артур по потврдата за неговиот трансфер во Јувентус


Бразилскиот фудбалер Артур Мело ја даде и првата изјава откако се потврди неговото преминување во редовите на Јувентус. Размената Артур – Пјаниќ вчера беше ...
| | веќе видена | слични

Неодамна беше потврдена размената Артур – Пјаниќ помеѓу Јувентус и Барселона, а сега излегуваат детали од таа размена. Јувентус на Барселона за трансферот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Калчо е Финанса“ и „ЦИЕС Фудбалска Опсерваторија“ пресметаа колку ќе изнесува сиот колач кој ќе го поделат претходните клубови каде настапуваше Босанецот, ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Барселона, Киик Сетиен, денеска одржа прес-конференција пред градското дерби против Еспањол, а една од темите беше и Миралем Пјаниќ. Минатата ...
| | веќе видена | слични

Барселона веќе обезбеди три засилувања за новата сезона, Миралем Пјаниќ од Јувентус, Тринкао од Брага и младиот Педри од Лас Палмас за кои плати речиси 100 ...
| | веќе видена | слични

Босанскиот фудбалер Миралем Пјаниќ во следните четири сезони ќе настапува во дресот на Барселона, а финансиска добивка од овој трансфер нема да има само ...
| | веќе видена | слични

Миралем Пјаниќ ќе го напушти Јувентус на крајот на оваа сезона и ќе ја продолжи кариерата во Барселона. Минатата недела, каталонскиот клуб официјално потврди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Италијанските медиуми лансираа „бомба“ и тврдат дека Јувентус започнал преговори со Барселона за трансфер на Антоан Гризман. Двата клуба се во одлични односи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 383 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првата изјава на Артур по потврдата за неговиот трансфер во Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: