Британија со пад на БДП од 2,2 отсто во првиот квартал годинава

БДП на Велика Британија падна за 2,2 отсто во првиот квартал од годината како резултат на епидемијата предизвикана од корона вирусот. Ваквите податоци доаѓаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако германските власти ги олабавија ограничувањата воведени поради новиот коронавирус сепак според статистичките податоци нарачките за месец мај забележаа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Цените на нафтата на меѓународните пазари денеска паднаа под 43 американски долари под притисок на новиот бран на пандемијата на коронавирусот во САД, за кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 620 | | | веќе видена

Со оглед дека веќе започна гласањето во рамки на предвремените избори за пратеници во Собранието на Република Македонија, Хелсиншкиот комитет за човекови права ...
сите 535 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 358 | | | веќе видена

Здравствените власти не очекуваат некој голем наплив на пациенти кои ќе треба да се лекуваат во болниците во земјава од КОВИД-19, изјави денека при посетата на ...
сите 586 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 89 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија со пад на БДП од 2,2 отсто во првиот квартал годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: