Народна банка со конкурс за годишната награда за млади истражувачи

3 копии

Народната банка на Република Северна Македонија го објави конкурсот за Годишната награда за млади истражувачи за најдобар труд од областа на макроекономијата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 7. јули 2020 (ИНПРЕС) – По повод традиционалната културна манифестација „Вечер на Живко Чинго“, општина Охрид распиша Конкурс за најдобар расказ. Право ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

По повод 70 години од постоењето на Економскиот факултет при Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје, а со поддршка од Институтот на овластени ревизори на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Движењето за поддршка на креативноста Иво Лауренчиќ – „Браво Сине!“ во соработка со издавачката куќа „Арс Ламина“ денеска го објави конкурсот за новосоздадени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 383 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Можемееееее. Вака, проследен со громогласен аплауз од членовите и симпатизерите, лидерот на СДСМ Зоран Заев ја прогласи победата на овие парламентарни избори. ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народна банка со конкурс за годишната награда за млади истражувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: