“ТОА Е РЕЦЕПТОТ ЗА КАТАСТРОФА“: Американскиот епидемиолог за попуштање на мерките

Големиот број на заразени со коронавирус во САД е во најголем дел предизвикан од попуштање на мерките, односно, од занемарувањето на препораките да се одржува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот стручњак за инфективни заболувања, Ентони Фаучи изјави дека сегашната состојба со ковид-19 во Соединетите држави е „сериозна“ и дека мора да се ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени се зголемува во речиси 40 од 50 сојузни држави Доктор Ентони Фаучи, директор на Институтот за алергија и заразни болести во САД, рече дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вашингтон, 7 јули 2020 (МИА) Работата на претседателот Доналд Трамп ја одобруваат 38 отсто од Американците и таа ниска позиција останува по наглиот пад во мај ...
| | веќе видена | слични

Доктор Ентони Фаучи оцени дека САД се заглавени „до колена“ во првиот бран на вирусот затоа што, за разлика од Европа и делови од Азија, никогаш немале ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 383 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“ТОА Е РЕЦЕПТОТ ЗА КАТАСТРОФА“: Американскиот епидемиолог за попуштање на мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: