Меркел откри зошто никој досега ја нема видено со маска, иако често повикува на нивно носење...

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера беше запрашана од страна на новинар зошто никогаш не е видена во јавност со маска на лицето, иако повикува на нивно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

„Насекаде, каде што е невозможно да се обезбеди задолжителното растојание, задолжителна социјална дистанца од два метри, маската е средство што не смее да се ...
| | веќе видена | слични

Улогата на државата како заштитник и стратег се здоби со важност со кризата поради пандемијата од коронавирусот, но исто така може да и овозможи на ЕУ да ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел денес за прв пат носеше маска во јавноста, откако беше обвинета за лицемерие на почетокот од оваа недела за не користење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел откри зошто никој досега ја нема видено со маска, иако често повикува на нивно носење...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: