Ангеловска: Домашната платежна картичка е инјекција од 28 милиони евра за домашното стопанство

Домашната платежна картичка е инјекција од 28 милиони евра за домашното стопанство. Покрај поддршката кон граѓаните, оваа мерка ќе дејствува како катализатор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска на својот Фејсбук профил објави фотографија како појадува во својот кабинет. „Ретко појадувам, ама кога појадувам ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Дел од граѓаните се жалат дека се уште немаат добиено одговори од Владата за домашната платежна картичка. „Уште веднаш кога не добив известување дека ќе ја ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Со цел стимулирање на купување домашни производи, а со тоа и поддршка на македонското стопанство во услови на COVID-19 кризата, домашната платежна картичка е ...
| | веќе видена | слични

Домашната платежна картичка поставува нови стандарди за работа и дебирократизација на институциите. Целиот процес одеше без поднесувања на барања, без вадење ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии (МФ) денеска објави прирачник насловен „Купувам домашно“ кој содржи 16 често поставувани прашања, а кој има за цел да објасни што ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии изработи прирачник „Купувам домашно“ со 16 често поставувани прашања околу користењето на домашната платежн картичка. „За целите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 209 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 140 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 383 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Домашната платежна картичка е инјекција од 28 милиони евра за домашното стопанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: