ДНЕВНА АГЕНДА: Еве каде денеска партиите ќе ги промовираат своите програми


7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителите на листи на партијата денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во ...
| | веќе видена | слични

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова денеска положи цвеќе пред споменикот на децата бегалци. Осврнувајќи се на историските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дафина Стојаноска, носителка на кандидатската листа со пратеници во шестата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Сите тие се пожалија на економските политики изминативе три години водени од страна на Владата на СДСМ. Затоа ние како ВМРО ДПМНЕ кои што ќе ја предводиме ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска при неговата посета на Прилеп положи венец и им оддаде почит на загинатите македонски бранители кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Носителката на ИЕ 6 Дафина Стојаноска, денеска ги посети cелата Милетино и Блаце во општина Брвеница каде посочи дека луѓето овде се пожалиле дека голем број ...
| | веќе видена | слични

Но, за Стојаноска проблем е и тоа што младите кои не се иселени во странство се оставени на маргините на општествениот развој. ВМРО-ДПМНЕ како партија која што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 504 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 99 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДНЕВНА АГЕНДА: Еве каде денеска партиите ќе ги промовираат своите програми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: