Мицкоски: Нема да дозволам на функционери од ВМРО-ДПМНЕ телефоните да им бидат на „silent“ и да не го слушаат гласот на народот


Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија Општина Куманово. Од Куманово ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината - напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ТВ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави три големи интернационални инвестиции во првите 100 дена откако ќе ја преземе власта кои ќе ги соопшти ...
| | веќе видена | слични

Во вчерашниот втор тв-дуел меѓу лидерите на најголемите партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, внимание предизвика дебатата околу странските инвестиции што и ...
| | веќе видена | слични

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски на дуелот со Заев дека допрва ќе следат вистини каде ќе се откријат многу работи, но појасни дека и тој е за да се истражи случајот до крај. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Нема да дозволам на функционери од ВМРО-ДПМНЕ телефоните да им бидат на „silent“ и да не го слушаат гласот на народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: