Мираковска од Гевгелија: Направивме многу повеќе од другите политичари за два живота


Вечерва Соња Мираковска се обрати од Гевгелија, градот кој како што напомена најдобро знае што значи да се биде во единаесетгодишна изолација.„Навистина ми ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ и носител во изборната единица три, Зоран Заев, на вечерашната трибина во Штип пред граѓаните порача дека за три години СДСМ покажа ...
| | веќе видена | слични

„После големата победа на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ на 15 јули, веднаш наредниот ден ќе ги засукаме ракавите и ќе продолжиме да градиме мостови како мостот ...
| | веќе видена | слични

Обидувајќи се да ги убеди младите во Македонија да не ја напуштаат државата, лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев извади крунски аргумент(и). „Една порака ...
| | веќе видена | слични

Се поклонувам пред Штип и штипјани и заради делото на Киро Глигоров и заради сите славни штипјани кои се вградиле во нашата историја, Штип повторно победува, ...
| | веќе видена | слични

„Го остваривме сонот на нашите предци. Имаме своја држава, зборуваме свој јазик признат од целиот свет, имаме наш потврден идентитет. Феноменот на постоењето ...
| | веќе видена | слични

„ Денеска пред вас сум јас, Зоран Заев Македонецот, кој ви се поклонувам вам, штипјани, Македонци на македонски јазик, признаен од целиот свет, со сочуван ...
| | веќе видена | слични

 Којзнае колку мостови, како овој овде во Штип, лежат во барокот на ВМРО-ДПМНЕ. Ќе го изградиме еден од најкапиталните проекти за Штип, сон за сите генерации ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мираковска од Гевгелија: Направивме многу повеќе од другите политичари за два живота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: