Одредена е цената на лекот за лекување на коронавирус


2 копии

Министерот за здравство на Германија, Јенс Шпан пред пратениците на ЕУ, истакна дека неговата земја има уште само стотина дози Ремдесивир кој се користи како ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Светската здравствена организација соопшти дека ги прекинува испитувањата за лекот за маларија – хидроксихлорокин и комбинацијата на лекови за вирусот ХИВ – ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација објави дека ги запира испитувањата на антималирикот хидроксихлорокин во комбинација со лекот за ХИВ лопинавир/ритонавир кај ...
| | веќе видена | слични

СЗО денеска соошти дека ги прекинува своите испитувања за лекот за маларија хидроксихлорокин и комбинацијата на лекови за ХИВ лопинавир/ритонавир на пациентите ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО – WHO) објави во саботата дека во последното деноноќие регистрирани се рекорден број заразени со коронавирусот во ...
| | веќе видена | слични

Повеќето нови инфекции се во САД, Бразил и Индија, според СЗО. Стариот црн рекорд беше на 28 јуни кога биле заразени 189.077 лица за еден ден. Бројот на смртни ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација соопшти денеска дека ги суспендира своите испитувања за лекот за маларија хидроксихлорокин и комбинацијата на лекови за ХИВ ...
| | веќе видена | слични

Дури 90 проценти од пациентите со тешка клиничка слика за вирусот КОВИД-19 преживеале по терапија со лекови развиена од руски научници (заснована на лек кој се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одредена е цената на лекот за лекување на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: