Србија и коронавирусот: Кризен штаб и кризен стап

Членот на Кризниот штаб на Србија, епидемиологот Предраг Кон, изјави дека епидемиолошката состојба во Белград е неповолна и дека во овој момент нема индикации ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Познатиот хрватски епидемиолог Бернард Каиќ објасни дека иако повторното воведување строги мерки за изолација можеби ќе го уништат вирусот, тие невозможно е да ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите хрватски епидемиолози Бернард Каиќ смета дека повикувањето на колективен имунитет е бесмислено и оти неопходни се строги мерки.Според него, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните неколку денови во земјите од регионот, вклучувајќи ја и Македонија, сè поголем е бројот на заразени луѓе од Ковид-19. Се појавија нови жаришта, а ...
| | веќе видена | слични

Хрватски портал “Јутарњи лист“ го контактирал водечкиот епидемиолог во нивната земја, Бернард Каиќ, да го прашат за интимни односи за време на корона ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Носењето маски не е прашање на ‘сакам- не сакам’, туку обврска што ќе трае многу долго – до пролет наредната година, – изјави епидемиологот Предраг Кон за ...
| | веќе видена | слични

Доколку интензитетот на ширењето на заразата не опадне, се проценува дека епидемијата би можела да трае и цели две години. Вака актуелната епидемиолошка ...
| | веќе видена | слични

Вирусот ни кажа јасно дека за него нема сезона, нема намалување значајно во текот на летото, ниту пак се очекува во кое било годишно време, вели епидемиологот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија и коронавирусот: Кризен штаб и кризен стап

Од:
До кого (е-маил):
Порака: