Филипче: Сега не е време за отворање на градинките


Скопје, 6. јули 2020 (ИНПРЕС) – Изминатиот период целиот тим на Министерството за здравство и менаџерите на болниците биле посветени на менаџирање на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
| | веќе видена | слични

Според последниот извештај на Институтот за јавно здравје, од 20 до 28 јуни, споредено со претходната недела, се регистрирани 303 помалку нови случаи со ...
| | веќе видена | слични

Целосно се заврши инсталацијата за довод на кислород во Модуларната болница и таа е подготвена да прими пациенти и таму нема потреба да се носат боци со ...
| | веќе видена | слични

Анализата на хоспитализирани и нивното доаѓање во болница упатува на заклучокот дека има еден добар процент пациенти со Ковид-19, кои доаѓаат во болница откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рано е да се размислува за отворање на градинките и дали децата ќе тргнат на училиште наесен, изјави министерот за здравство, Венко Филипче на денешната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 406 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 482 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 237 | | | веќе видена

На 16.05.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги – Националната единица за сузбивање на криумчарење ...
сите 433 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена

Во Македонија ќе има предвремени парламентарни избори доколку во јуни нема почеток на преговорите за членство во Европската Унија (ЕУ), соопштил извор близок ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Сега не е време за отворање на градинките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: