Приведен штипјанец поради криумчарење мигранти

3 копии
2 копии
3 копии

Скопјанка пријавила во полиција дека непознато возило и го пресекло патот од кое излегло едно лице, по што започнало расправија со неа па и го искршило и ...
| | веќе видена | слични

Според дополнителните детали кои денеска МВР ги објави за медиумите, провалникот кој украде милион евра од приватна куќа во саботата вечерта во Скопје, успеал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преку таван од друга куќа која била лепенка за онаа од која вчера беа украдени еден милион евра, разбојникот успеал да стигне до балконот и со тврд предмет да ...
| | веќе видена | слични

Изминатиов викенд, поточно во саботата, 4 јули, во перодот од 19,30 до 21,45 часот во куќа во Скопје, непознато лице извршило тешка кражба. Крадецот насилно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен штипјанец поради криумчарење мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: