Советот одобри 2 милини денари субвенција за набавка на унифицирани тезги за ЈП Градски пазар

Едногласно беа усвоени 9 точки од дневниот ред од кои три беа ставени како дополнение на денешниoт дневен ред на 44 -та седница на Градскиот совет. Охридските ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. јули 2020 (ИНПРЕС) – Охридската компанија „Кармен Бауцентар“ донираше ламинатен под за неколку охридски училишта. – Потребата за подобри услови за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 194 | | | веќе видена

Со комплетна заштитна опрема од скафандери, визири, мантили, качулки, маски и ракавици членовите од посебниот избирачки одбор од Битола денес претпладне од ОИК ...
сите 583 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 131 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 252 | | | веќе видена

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и Босна и Херцеговина.Тестот е со цел да ...
сите 136 | | | веќе видена

Синоќа, на магистралниот пат Радовиш – Штип, во близина на клучката за с. Љуботен, се случила сообраќајна незгода, при што едно лице го загуби животот.Според ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот одобри 2 милини денари субвенција за набавка на унифицирани тезги за ЈП Градски пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: