Две лица приведени во Скопје- по претрес полицијата веднаш ги уапсила

2 копии

Скопјанка пријавила во полиција дека непознато возило и го пресекло патот од кое излегло едно лице, по што започнало расправија со неа па и го искршило и ...
| | веќе видена | слични

Лекар од тетовската клиничка болница бил натепан од 32 годишник, на психијатриското одделение, но во билтенот на Министерството за внатрешни работи нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лекар од Клиничката болница во Тетово вчера бил нападнат од пациент кој бил донесен на Психијатриското одделение за преглед. Пациентот бил крајно агресивен и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО, Красимир Каракачанов го критикуваше поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов во врска со „остриот пресврт“ во неговиот став кон Македонија. ...
сите 620 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 178 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 50 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена

Од 14 до 20 часот денеска, на автопатот Скопје – Велес и скопската обиколница, полицијата санкционира 66 возачи за брзо возење.Според МВР, 62 од нив возеле со ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица приведени во Скопје- по претрес полицијата веднаш ги уапсила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: