Две лица приведени во Скопје- по претрес полицијата веднаш ги уапсила

2 копии

Скопјанка пријавила во полиција дека непознато возило и го пресекло патот од кое излегло едно лице, по што започнало расправија со неа па и го искршило и ...
| | веќе видена | слични

Лекар од тетовската клиничка болница бил натепан од 32 годишник, на психијатриското одделение, но во билтенот на Министерството за внатрешни работи нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лекар од Клиничката болница во Тетово вчера бил нападнат од пациент кој бил донесен на Психијатриското одделение за преглед. Пациентот бил крајно агресивен и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Само 0,02 отсто од македонските граѓани се заразиле со коронавирус по вакцинацијата.Конкретно, од вкупно 330.320 граѓани со примени две дози, 96 биле позитивни ...
сите 501 | | | веќе видена

Во СВР Битола вчера било пријавено дека на улицата „Булевар Први Мај“ во Битола, Г.К.(19) управувајќи мотоцикл „јијинг“ со битолски регистарски ознаки, изгубил ...
сите 266 | | | веќе видена

Силно сме спротивставени на корупцијата – за разлика од претходната, оваа Влада сериозно ги зема предвид и постапува по меѓународните извештаи, велат од ...
сите 77 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска треба да расправа за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи во ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица приведени во Скопје- по претрес полицијата веднаш ги уапсила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: