Движењето „Јас Верувам“ протестираше пред СДСМ: Го разрешуваат Арбен, а го именува Александар

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
| | веќе видена | слични

Разрешениот директор за Центарот за јавно здравје на Скопје Арбен Зибери сподели вечерва резултати од анкета на Брима Галуп. Според него испитувањето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Обединета Македонска Дијаспора, ОМД, невладина, непартиска, непрофитна организација на Mакедонците ширум светот, му се заблагодари на Џо Бајден за следнава ...
сите 188 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 67 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Движењето „Јас Верувам“ протестираше пред СДСМ: Го разрешуваат Арбен, а го именува Александар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: