9 починати од Ковид-19, со 150 новозаболени вкупно активни се 3.393 случаи


Девет лица починаа по компликации од коронавирус, шест пациенти од Тетово и тројца пациенти од Скопје, вели Министерството за здравство. Во изминатите 24 часа ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии
2 копии

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 88 пациенти. На кислородна поддршка се 54 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа починаа 7 лица, пет пациенти од Скопје, еден од Тетово и еден пациент од Крушево по компликации од коронавирус, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство (МЗ) информира дека во изминатото деноноќие се регистрирани 115 нови случаи на Ковид-19, починале седум лица, додека 40 пациенти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, во своето гостување во емисијата „Само вистина“ која се емитува на Канал 5 рече дека ова што сега ни се случува ...
сите 593 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 244 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

9 починати од Ковид-19, со 150 новозаболени вкупно активни се 3.393 случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: