Нема официјална одлука, но границите на Грција остануваат затворени за македонските државјани

Во Грција не постои официјална одлука за продолжување и по 1 јули на забраната за летови од девет земји, меѓу кои и Северна Македонија, јави дописничката на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Туристите да ги почитуваат правилата и здравствените протоколи исто како што тоа го сторија Грците, побара министерот за здравство на Грција, Василис Кикиљас ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Чартер лет од Стокхолм за грчкиот остров Родос предизвика реакции во Грција, со оглед на тоа дека до 15 јули се забранети директните летови од Шведска. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

До 15 јули 2020 година важи забраната за директни летови од Велика Британија во Грција, но се чини дека тоа не го спречи таткото на британскиот премиер Борис ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
6 копии

Направивме најдобра можна подготовка, нема отстапки во прашањата поврзани со безбедноста и јавното здравје, рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дваесет и шестгодишник е новиот случај со коронавирус во Кавадарци. Се заразил од врсник, кој деновиве беше потврден за позитивен на вирусот.Ова за МИА го ...
сите 509 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 394 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 360 | | | веќе видена

Градоначалници на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „ковид ...
сите 169 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 253 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема официјална одлука, но границите на Грција остануваат затворени за македонските државјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: