Рекорден пад од 7 отсто: Австријците оптимисти, се надеваат на кратка рецесија


Пандемијата од корона вирусот на Австрија до сега и донесе невиден пад на економијата за дури 7 отсто, со рекордна стапка на невработеност и буџетски дефицит ...
| | веќе видена | слични

За 70 отсто е намален бројот на патници во јавниот превоз во Скопје откако почна пандемијата на КОВИД-19, поради што ЈСП „Скопје“ работи со загуби. Од март, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Затворањето на економијата и неактивноста во градежниот сектор, во почетокот на март, поради ширењето на коронавирусот, доведоа до пад на албанската економија ...
| | веќе видена | слични

Меѓународните аналитичари се согласуваат во овој момент дека БДП на Унгарија во 2020 година значително ќе опадне, проследено со силен поврат следната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Саудиската економија се намали за еден процент во првиот квартал поради наглиот пад на цената на нафтата и кризата со коронавирусот чиј врв беше на преминот ...
| | веќе видена | слични

Во светот веќе се регистрирани над 10 милиони луѓе заболени од ковид-19, а економските прогнози воопшто не се розови: пандемијата од коронавирусот не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден пад од 7 отсто: Австријците оптимисти, се надеваат на кратка рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: