Од денеска работа и внатре, забранети се свадби, крштевки, родендени


На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести присуствувале организаторите на овогодинешната традиционална манифестација „Галичка свадба“ кој ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога епидемијата на коронавирусот во земјава не попушта, Комисијата за заразни болести уште нема намера да го олабави Протоколот за работа на ...
| | веќе видена | слични

Свадбарските работници денеска во Битола побараа да се се укине забраната за одржување семејни веселби и свадби и да се донесе протокол за одржување на истите, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Економските оператори од цела Македонија, кои располагаат со големи сали за одржување на прослави обединети во Туристичко угостителската комора при Сојуз на ...
| | веќе видена | слични

Свадбарските работници од Битола излегоа на мирен протест на Широк Сокак барајќи од државата да ја укине забраната за семејни веселби и свадби и да донесе ...
| | веќе видена | слични

Во фокусот на денешниот редовен утрински состанок на Комисијата за заразни болести беше и барањето на музичарите да им се дозволи повторно да почнат со работа. ...
| | веќе видена | слични

20. 000 музички работници зависат од одлуката на надлежните дали ќе се дозволи жива музика во угостителките објекти. Комисијата за заразни болести утре ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 598 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 436 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 221 | | | веќе видена

Ердован Шабаноски (Прилеп, 24 октомври 1980 – на автопатот Скопје – Тетово, Карпалак, 8 август 2001) бил македонски бранител со ромско потелко, резервист во ...
сите 54 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 114 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 122 | | | веќе видена

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска работа и внатре, забранети се свадби, крштевки, родендени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: