Билт: Тачи ќе биде уапсен доколку обвинението биде потврдено

Организацијата на воените ветерани од на Ослободителната војска на Косово (ОВВ-ОВК) и Здружението на политички затвореници (ЗПЗ) повикаа денеска на протест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Известувачот за Косово во Европскиот парламент, Виола фон Крамон, очекува дијалогот меѓу Белград и Приштина да биде завршен наесен. Таа додаде дека очекува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовскиот премиер Авдулах Хоти вели дека, независно од последниот развој на настаните, дијалогот со Србија нема алтернатива и дека Косово е подготвено за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Белград и Приштина во скоро време треба да седната на преговарачка маса откако Вашингтон дал „зелено светло“ за да се организира нова средба. Обидот на 27 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Билт: Тачи ќе биде уапсен доколку обвинението биде потврдено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: