Разбивање на митот за колективен имунитет од SARS-CoV-2

2 копии

Повеќе од 40% од луѓето на кои им бил дијагностициран Ковид-19 во италијанскиот град во регионот Венето, немале никакви симптоми на болеста, открива студијата ...
| | веќе видена | слични

Авторите велат дека нивното истражување сугерира дека асимптоматските пациенти може да бидат значајни носители на вирусот и ја истакнуваат важноста на ...
| | веќе видена | слични

Но, на почетокот на јуни, неколку експерти од целиот свет напишаа извештај во New England Journal of Medicine (NEJM)  според кој коронавирусот не е ризичен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите истражувања на шведскиот институт Каролинска и универзитетската болница Каролинска покажуваат дека многу луѓе со благ или асимптоматски случаи на ...
| | веќе видена | слични

Научниците само што почнаа да ја сфаќаат огромната низа здравствени проблеми предизвикани од новиот корона вирус, од кои некои може да имаат долготрајни ефекти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СЗО на списокот на досега познатите симптоми на коронавирусот како што се покачена температура, главоболка, мачнина, губење на сетилото за мирис, додаде уште ...
| | веќе видена | слични

Светксата здравствена организација (СЗО) на списокот на досега познатите симптоми кои се знак за корона вирусот како покачена температура, главоболка, мачнина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Цели две и пол години од пандемијата на корона вирусот единствената земја во светот која не пријави ниту еден случај на заразен, сега се соочува со вистинска ...
сите 250 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 454 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 133 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 286 | | | веќе видена

Русија истрелува проектили со долг дострел врз цивилната и воената инфраструктура на Украина, бидејќи нејзината војска не може да покаже никакви значајни ...
сите 217 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбивање на митот за колективен имунитет од SARS-CoV-2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: