Разбивање на митот за колективен имунитет од SARS-CoV-2

2 копии

Повеќе од 40% од луѓето на кои им бил дијагностициран Ковид-19 во италијанскиот град во регионот Венето, немале никакви симптоми на болеста, открива студијата ...
| | веќе видена | слични

Авторите велат дека нивното истражување сугерира дека асимптоматските пациенти може да бидат значајни носители на вирусот и ја истакнуваат важноста на ...
| | веќе видена | слични

Но, на почетокот на јуни, неколку експерти од целиот свет напишаа извештај во New England Journal of Medicine (NEJM)  според кој коронавирусот не е ризичен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите истражувања на шведскиот институт Каролинска и универзитетската болница Каролинска покажуваат дека многу луѓе со благ или асимптоматски случаи на ...
| | веќе видена | слични

Научниците само што почнаа да ја сфаќаат огромната низа здравствени проблеми предизвикани од новиот корона вирус, од кои некои може да имаат долготрајни ефекти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СЗО на списокот на досега познатите симптоми на коронавирусот како што се покачена температура, главоболка, мачнина, губење на сетилото за мирис, додаде уште ...
| | веќе видена | слични

Светксата здравствена организација (СЗО) на списокот на досега познатите симптоми кои се знак за корона вирусот како покачена температура, главоболка, мачнина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 644 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 298 | | | веќе видена

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
сите 442 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 589 | | | веќе видена

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...
сите 306 | | | веќе видена

Со прифаќањето на францускиот предлог се овозможува веднаш да се започне процесот на пристапните преговори на Северна Македонија кон ЕУ без понатамошни ...
сите 225 | | | веќе видена

ПРОТЕСТОТ ЕСКАЛИРАШЕ Ескалира состојбата пред Собранието, на протестот против францускиот предлог. Има повредени полицајци. Демонстрантите ја урнаа оградата ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбивање на митот за колективен имунитет од SARS-CoV-2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: