Деркоски: Владата со уредба ВО 5 ДО 12 ГО НАРУШУВА ОСНОВНИОТ ПРИНЦИП ЗА ЕДНАКВОСТ НА СИТЕ УЧЕСНИЦИ

2 копии

Речиси 20 отсто од избирачките места се променети локациски со цел да се обезбедат поголеми простори на денот на изборите. Притоа, се почитува законот и тоа не ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со мониторингот на изборното медиумско претставување од кампањата за Предвремените парламентарни избори ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Со мониторингот на изборното медиумско претставување уште на првиот ден од кампањата за Предвремените парламентарни избори 2020 година, Агенцијата за медиуми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (ААВМУ) на првиот ден од изборната кампања во медиумите констатирала дека, спротивно на законот, повеќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Институтот за развој на електронски комуникации ИНЕРКОМ гледа добра појдовна отстапка во одлуката на техничката Влада, која на последната седница донесе ...
| | веќе видена | слични

Трајчевски појасни зошто на БЕСА не и се дозволи да има право на платено политичко рекламирање. – Ниту Агенцијата и забранила на БЕСА, ниту директорот, ниту ...
| | веќе видена | слични

Изборната кампањата ќе почне вечер, но Упатството за лимитите за платено политичко рекламирање на изборите во 2020 година ќе биде донесено утре. Ова вечерва го ...
| | веќе видена | слични

Во врска со најновите измени на Уредбата со законска сила за прашања поврзани со изборите, кои беа усвоени вчера на Влада, Претседателот на ДИК Оливер Деркоски ...
| | веќе видена | слични

Директорот на АВМУ Зоран Трајчевски во вечерашната емисија „Топ тема” на Телма телевизија рече дека власта заборавила и на 15 јули да прогласи молк и најави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Постигнат е договор за прекин на огнот меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“ (ПИЈ), изјави вечерва за „Ал Кудс њуз“ портпаролот на ПИЈ, Мухамед ал Хинти. ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деркоски: Владата со уредба ВО 5 ДО 12 ГО НАРУШУВА ОСНОВНИОТ ПРИНЦИП ЗА ЕДНАКВОСТ НА СИТЕ УЧЕСНИЦИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: