Деркоски: Владата со уредба ВО 5 ДО 12 ГО НАРУШУВА ОСНОВНИОТ ПРИНЦИП ЗА ЕДНАКВОСТ НА СИТЕ УЧЕСНИЦИ

2 копии

Речиси 20 отсто од избирачките места се променети локациски со цел да се обезбедат поголеми простори на денот на изборите. Притоа, се почитува законот и тоа не ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со мониторингот на изборното медиумско претставување од кампањата за Предвремените парламентарни избори ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Со мониторингот на изборното медиумско претставување уште на првиот ден од кампањата за Предвремените парламентарни избори 2020 година, Агенцијата за медиуми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (ААВМУ) на првиот ден од изборната кампања во медиумите констатирала дека, спротивно на законот, повеќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Институтот за развој на електронски комуникации ИНЕРКОМ гледа добра појдовна отстапка во одлуката на техничката Влада, која на последната седница донесе ...
| | веќе видена | слични

Трајчевски појасни зошто на БЕСА не и се дозволи да има право на платено политичко рекламирање. – Ниту Агенцијата и забранила на БЕСА, ниту директорот, ниту ...
| | веќе видена | слични

Изборната кампањата ќе почне вечер, но Упатството за лимитите за платено политичко рекламирање на изборите во 2020 година ќе биде донесено утре. Ова вечерва го ...
| | веќе видена | слични

Во врска со најновите измени на Уредбата со законска сила за прашања поврзани со изборите, кои беа усвоени вчера на Влада, Претседателот на ДИК Оливер Деркоски ...
| | веќе видена | слични

Директорот на АВМУ Зоран Трајчевски во вечерашната емисија „Топ тема” на Телма телевизија рече дека власта заборавила и на 15 јули да прогласи молк и најави ...
| | веќе видена | слични

Останато

КОВАЧЕВСКИ ГО ОТФРЛИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Премиерот Димитар Ковачевски го одби францускиот предлог, и постави пет дополнителни услови. Ковачевски му се ...
сите 1000 | | | веќе видена

Јас подолго време предупредував доколку доживееме дебакл во овие разговори дека ќе барам одговорност прво до министерот за надврошени работи, понатаму ...
сите 607 | | | веќе видена

Туку, не сакаат да направат споредба, дека 17 мај беше одраз на растечкото незадоволство на граѓаните против Владата на Никола Груевски, како што 18 јуни е ...
сите 319 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 218 | | | веќе видена

На седмиот ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, до попладнево беа одбиени седум ...
сите 274 | | | веќе видена

„Моите луѓе собраа податоци за 2.629 написи во европските медиуми против Србија по руската инвазија. Написите беа за српска закана за целиот регион на Западен ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деркоски: Владата со уредба ВО 5 ДО 12 ГО НАРУШУВА ОСНОВНИОТ ПРИНЦИП ЗА ЕДНАКВОСТ НА СИТЕ УЧЕСНИЦИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: