ПАНИКА ВО РЕГИОНОТ: Милош Биковиќ се тестираше поради контакт со Ѓоковиќ


Веста дека најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се заразени со коронавирусот предизвика паника во регионот бидејќи не само ...
| | веќе видена | слични

Бурата не се стишува, Новак Ѓоковиќ и Адриа Тур и понатака се тема бој еден во светскиот тенис. Главниот критичар на српскиот тенисер, австралиец Ник Кирјос, ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми жестоко го нападнаа Новак Ѓоковиќ поради неславниот начин на кој заврши „Адрија турот“ кој го организираше светскиот рекет број еден, но ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот тенисер Ник Кирјос во изминаиот период упари серија критики кон Новак Ѓоковиќ и Александер Зверев бидејќи двајцата беа дел од „Адриа тур“ кое ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот поранешен тенисер, Борис Бекер упати критики до контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос кој во неколку наврати на нему познат начин ги ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ го помести датумот за вториот тест за коронавирус, повторно ќе се тестира кога ќе поминат 14 дена од самоизолацијата. Новак Ѓоковиќ минатиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАНИКА ВО РЕГИОНОТ: Милош Биковиќ се тестираше поради контакт со Ѓоковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: