Докторите го открија најраниот симптом на дијабетес: Ова е јасен знак дека шеќерот ви го разорува организмот

Доколку овој симптом се воочи навреме, тогаш дијабетесот може да се стави под контрола. Симптомите на дијабетес тип 2 вклучувааат замор, неконтролирано губење ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу луѓе имаат негативен став во врска со инсулинот, бидејќи со бројните болести нивото на овој хормон во организмот се зголемува и луѓето никогаш не можат ...
| | веќе видена | слични

Овие намирници можат да го нарушат нервниот систем и да предизвикаат ненадејни промени во расположението, и на крајот депресија. Kолчу што можете, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Исхраната има предоминантна улога и докажано влијание во менаџирањето на здравјето. Веројатно се сеќавате барем на една прилика кога јадењето ви предизвикало ...
| | веќе видена | слични

Нутриционистката Елена Соломатина навела неколку пијалоци кои не ја гаснат жедта во топлината, туку му штетат на организмот. Списокот на најопасните течности ...
| | веќе видена | слични

Лекарите низ светот, а меѓу нив и руски лекари, дошле до заклучок дека телото може успешно да му се спротивстави на коронавирусот ако ги има овие витамини. ...
| | веќе видена | слични

 Опседнати со изгледот на „мишелинките“, „пивскиот стомак“, или „пифтијата“ која ја имаме под градите, честопати размислуваме само за физичкиот изглед и дали ...
| | веќе видена | слични

Секогаш има различни мислења за кафето, што не изненадува, бидејќи сите ние имаме различни навики. Сепак, изненадувачки, експертите се согласуваат за една ...
| | веќе видена | слични

Лекарите ширум светот, меѓу кои и руските доктори, дошле до заклучок дека телото може успешно да му се спротивстави на коронавирусот ако ги има овие витамини. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Докторите го открија најраниот симптом на дијабетес: Ова е јасен знак дека шеќерот ви го разорува организмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: