Комплицирана рехабилитација на тешко болните од Ковид-19

4 копии

Во последниов период во јавноста може да се забележат низа текстови, дебати, колумни и прес-конференции поврзани со трендот на движење на новиот тип на корона ...
| | веќе видена | слични

Политичките партии постигнаа договор за парламентарни избори среде пандемија. Штета е што не постигнаа и консензус да поддржат економски мерки за спас, кои ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Даниела Ѕампини, виш специјалист за вработување, од Меѓународна организација на трудот во интервју за МИА вели дека ако во периодот на мерки за изолација и ...
| | веќе видена | слични

В о наредниот период , до 5 јули се очекува трето зголемување на позитивните лица на КОВИД-19. Олесните л на околност е што предвидениот пораст на позитивни ...
| | веќе видена | слични

Во целост ви ја пренесуваме анализата со наслов „До кога ќе зборуваме за втор бран на Ковид – 19, дали тендот ќе продолжи“, која ја изготвија Проф. д-р Борче ...
| | веќе видена | слични

Словенија е првата држава во Европската унија која прогласи победа врз коронавирусот и крај на епидемијата. Големата дисциплина на граѓаните, масовното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 259 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 385 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 143 | | | веќе видена

Еден од најголемите германски таленти Џамал Мусиала, постигна еден од четирите гола во Скопје во понеделникот, со што стана најмладиот стрелец на еден ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комплицирана рехабилитација на тешко болните од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: