Тавилах: Властите да не ги збунуваат луѓето во врска со коронавирусот


2 копии

Сите во здравството работат многу напорно, и сакаме само политиката да не се меша во одлуките, вели претставничката на Светската здравствена организација (СЗО) ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шефицата на Канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во земјава, Џихан Тавила изјави дека Северна Македонија е меѓу земјите кои се ...
| | веќе видена | слични

„Изјавата дека Македонија има најголема стапка на смртност во регионот, навистина не е точна изјава. Знам дека Македонија е меѓу земјите кои се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тврдењето дека Македонија има најголема смртност во регионот како последица на КОВИД 19 не е точнo, бидејќи Македонија е меѓу земјите кои е најтранспарентна во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 97 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена

Како компанија, ние веќе ја почнавме енергетската трансформација-конкретно во РЕК Осломеј. Како што може да се види, во тек е изградбата на нашата сопствена ...
сите 108 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тавилах: Властите да не ги збунуваат луѓето во врска со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: