По 14 недели, крај на вонредната состојба во Шпанија


-За тоа дали вирусот е вештачки или приореден? -Дали е биолошко оружје? -Колку е овој вирус умен? Дали се крие дури и кај тие што го прележале? -Колку Кина и ...
| | веќе видена | слични

Во целост ви ја пренесуваме анализата со наслов „До кога ќе зборуваме за втор бран на Ковид – 19, дали тендот ќе продолжи“, која ја изготвија Проф. д-р Борче ...
| | веќе видена | слични

Словенија е првата држава во Европската унија која прогласи победа врз коронавирусот и крај на епидемијата. Големата дисциплина на граѓаните, масовното ...
| | веќе видена | слични

Корона кризата изминатиот период оневозможи да се случуваат настани од јавен и затворен каратктер, како концерти, изложби, семинари, обуки па и семејни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската унија и натаму не е единствена за укинување на забраната на влез од трети земји поради коронавирусот. Еуроњус објави листа на земји на кои ја нема ...
| | веќе видена | слични

„Е-трговијата забрзано се развива во целиот регион, а коронавирусот послужи како додатен двигател за запознавање со овој начин на купување.“ Во Македонија во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 97 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена

Како компанија, ние веќе ја почнавме енергетската трансформација-конкретно во РЕК Осломеј. Како што може да се види, во тек е изградбата на нашата сопствена ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 14 недели, крај на вонредната состојба во Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: