Од 2.735 заболени од ковид-19 во Скопје има 1.593, а најмногу во Чаир, потоа следат Гази Баба и Аеродром


Од 2.735 активни случаи на заболени од коронавирус во Македонија во Скопје има најмногу – 1.593 има покажуваат информациите од Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 16 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 100 пациенти. На кислородна поддршка се 46 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични
16 копии
6 копии
10 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа починати се 9 лица, шест пациенти од Тетово и тројца пациенти од Скопје. На Клиниката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден регистрирани беа вкупно 163 новозаразени со Ковид-19, 40 оздравени, и тројца починати. Со ова, бројката на вкупно активни случаи во ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. јуни 2020 (Inpress) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 407 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори. Според анкетите ВМРО-ДПМНЕ води ...
сите 282 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 517 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 2.735 заболени од ковид-19 во Скопје има 1.593, а најмногу во Чаир, потоа следат Гази Баба и Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: