Семејствата на жртвите од ковид-19 бараат правда

Ниту ВМРО ДПМНЕ, ниту СДСМ, не се согласуваат под, како што велат, уцени и ултиматуми, да формираат влада со ДУИ, која што пак на овие избори оди со кампања за ...
| | веќе видена | слични

Она што граѓаните најмногу ги засегаше, судејќи барем по реакциите низ социјалните мрежи и утринските ТВ програми со учество на гледачи – затворените граници - ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените за повеќе стратегиски производи кои беа замрзнати поради епидемијата со коронавирус веќе може слободно да се формираат. Цените на леб, сол, шеќер, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 97 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена

Како компанија, ние веќе ја почнавме енергетската трансформација-конкретно во РЕК Осломеј. Како што може да се види, во тек е изградбата на нашата сопствена ...
сите 108 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Семејствата на жртвите од ковид-19 бараат правда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: