Ситуацијата со коронавирусот во Македонија е критична

4 копии

Доктор Ана Глигиќ епидемиолог, била шеф на лабораторијата за време на епидемијата на големи сипаници во 1972 година, во тогашна Југославија. Вели ако сите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот епидемиолог на Србија вели дека тој нема да „избега“, туку ќе остане во Кризниот штаб, во моментот кога се појавува нов пик на првиот бран на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поради епидемиолошката состојба, од денеска е воведен полициски час во црногорската општина Рожае. Националното координативно тело донесе одлука да им забрани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скокот на бројот на заразени со коронавирус во Србија на почетокот на летото ги изненади и граѓаните и лекарите, кои изјавуваат дека оваа инфекција покажала ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиолог Предраг Кон вели дека ситуацијата со коронавирусот во земјата се влошува, а дека во Белград е веќе заканувачка. „Се тестираат се повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 96 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена

Како компанија, ние веќе ја почнавме енергетската трансформација-конкретно во РЕК Осломеј. Како што може да се види, во тек е изградбата на нашата сопствена ...
сите 108 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ситуацијата со коронавирусот во Македонија е критична

Од:
До кого (е-маил):
Порака: