Може ли Европа да постигне договор за фондот за обновување по КОВИД-19?

Во моментов, животот во Европа е далеку од нормалниот, но има знаци дека се движи во таа насока. Сепак, надвор од големата здравствена криза, континентот сè ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Советот на Европска Унија соопшти дека Конференцијата за иднината на Европа ќе се одржи откако ќе дозволи епидемиолошката ситуација“. Советот на ЕУ оценува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, свика вонреден ЕУ самит на 17 и 18 јули, ова ќе биде прва физичка средба помеѓу лидерите откако започна кризата ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на ЕУ мора брзо да усвојат план за закрепнување од кризата предизвикана од пандемијата на коронавирусот, бидејќи економијата драстично паѓа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесет и втората лидерска средба меѓу ЕУ и Кина се оддржа денеска преку видеоконференциска врска, а средбата иако во тешка атмосфера, била плодна, порачаа од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на ...
сите 179 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 251 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Може ли Европа да постигне договор за фондот за обновување по КОВИД-19?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: