Кој ќе го врати најголемото задолжување на германската држава во историјата?

Германската држава оваа година ќе направи рекордни 218 милијарди евра нов долг за да се соочи со економските последици од пандемијата од коронавирус. Досега ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата од корона вирусот на Австрија до сега и донесе невиден пад на економијата за дури 7 отсто, со рекордна стапка на невработеност и буџетски дефицит ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Владата на Австрија издаде стогодишна обврзница со која сака да собере две милијарди евра, со купонска каматна стапка од само 0,85 проценти и рок на доспевање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 634 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе го врати најголемото задолжување на германската држава во историјата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: