И Сенатот и Претставничкиот дом планираат да гласаат за полициските реформи следната недела

Републиканците и демократите поддржуваат формирање комисија, чија цел би била истражување на причините за криминал во малцинските заедници Сенатот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес вчера го одобри предлог законот на демократите за полицискат реформа, испраќајќи ја одлуката до Сенатот и покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку демократи од висок профил се соочуваат со ризик да ги загубат своите места во Конгресот откако гласачите во четири американски држави гласаа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократите во американскиот Сенат се против гласање за Законот за полициска реформа, предложен од републиканците, планирано за неделава. Критичарите велат ...
| | веќе видена | слични

Истовремено, се одржуваат и партиски примарни избори за шест конгресни места во Кентаки, и за други 26 конгресни места во Њујорк Денес се гласа во три сојузни ...
| | веќе видена | слични

Сенатот и Претставничкиот дом неделава се очекува да гласаат за клучни полициски реформи Сенатот и Претставничкиот дом на САД неделава се очекува да гласаат за ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 154 | | | веќе видена

Tелеком Србија планира да основа подружница во Северна Македонија и да започне да нуди мобилни услуги во нашата држава до крајот на 2021 година, објавија ...
сите 462 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 211 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 121 | | | веќе видена

Во модуларната болница во Прилеп биле хоспитализирани петмина пациенти заразени со ковид-19, јавуваат прилепските медиуми. Тие биле на возраст меѓу 51 до 81 ...
сите 342 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 95 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 448 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Сенатот и Претставничкиот дом планираат да гласаат за полициските реформи следната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: